Олимпиадада ийгилик жараткан Аскер Институтунун курсанттары

2019 — ж ы л д ы н 12-майынан 18-майына чейин Рязань шаарында өткөн Россия Федерациясынын V Эл аралык олимпиадасына Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Советтер Союзунун Баатыры генерал-лейтенант К.Усенбеков атындагы Аскер Институтунун курсанттары катышып, жемиштүү кайтышты. Олимпиадада 7 команда (Россия Федерациясы, Казакстан, Узбекистан, Таджикистан, Армения, Белорусь, Кыргызстан) ат салышып, калыстар тобунун жалпы жыйынтыгы боюнча биздин Аскер институтубуздун курсанттары III орунга татыктуу деп табылып, диплом, медаль жана баалуу сыйлыктар менен сыйланышты.